🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
Nóż do mięsa XinZuo Pin X02O z 3-warstwowej stali kompozytowej 10Cr15CoMoV (60±2 HRC), z wykończeniem stone-wash i rękojeścią z drewna oliwnego w europejskim stylu.
| Kategoria: | Noże do krojenia mięsa |
|---|---|
| Gwarancja: | 3 lata |
| EAN: | 7331898643868 |
| Rodzaj stali: | Kompozytowa |
| Seria noży: | Pin X02O |
| Wielkość ostrza: | 8" |

Nóż do mięsa XinZuo Pin 8" z serii X02O powstał w tradycyjnej chińskiej stolicy noży Yangjiang, w której najwyższej jakości noże powstają już od wieków. Lokalni mistrzowie nożownictwa przekazują sobie tajniki produkcji i obróbki noży z pokolenia na pokolenie. Podczas produkcji prezentowanego noża XinZuo czerpie to, co najlepsze zarówno z nowoczesnych, jak i tradycyjnych metod wyrobu noży. Każdy nóż marki XinZuo jest niepowtarzalny, a to dzięki wieńczącej proces jego powstawania, precyzyjnej ręcznej obróbce.
Noże z serii Pin X02O natychmiast przyciągają wzrok wyjątkowym ostrzem o fakturze inspirowanej naturalnym kamieniem. Matowa, lekko ziarnista powierzchnia z subtelnymi refleksami przywodzi na myśl siłę, trwałość i ponadczasową elegancję. Dzięki specyficznej technologii wykończenia każdy nóż ma niepowtarzalny charakter - zawsze jest wyjątkowy, a jednocześnie zawsze idealny.
Naturalny charakter ostrza doskonale uzupełnia rękojeść o klasycznym, europejskim kształcie, wykonana z najwyższej jakości drewna oliwnego i mocowana trzema nitami ze stali nierdzewnej. Drewno oliwne zachwyca żywym usłojeniem, elegancką strukturą oraz wysoką twardością. Rękojeść o europejskim kształcie docenią przede wszystkim ci, którzy preferują tradycyjny kształt noża, więc nie tęsknią za rękojeściami w stylu japońskim. Każdy nóż z serii Pin X02O leży w dłoni naturalnie, pewnie i komfortowo.

Mięso to nieodłączny składnik naszej diety, w związku z czym warto mieć w kuchni dobrej jakości, specjalny nóż do krojenia mięsa, dzięki któremu pokroisz je na odpowiedniej wielkości kawałki bez uszkadzania go słabej jakości nożem, który zamiast kroić - szarpie, niszcząc jego strukturę i powodując wyciek soków podczas dłuższej obróbki. Wysokiej jakości nóż do mięsa XinZuo z ostrzem o specjalnym kształcie pomoże ci zgrabnymi cięciami pokroić mięso na odpowiednie plastry. Noża do mięsa nie może zabraknąć w żadnym domu.

Ten nóż do mięsa został wykonany z najwyższej jakości trójwarstwowej stali kompozytowej z rdzeniem ze stali 10Cr15CoMoV o twardości 60 ± 2 HRC. Stal jest produkowana w technologii kontrolowanego natrysku proszkowego drobnymi i równomiernie rozmieszczonymi cząsteczkami, dzięki czemu osiąga wyższą twardość, ostrość, a także dłuższą żywotność w porównaniu ze stalą produkowaną tradycyjnymi metodami.

Konstrukcja ostrza (SUS410 + rdzeń 10Cr15CoMoV + SUS410) zapewnia wyjątkową trwałość krawędzi tnącej, która na długo zachowuje swoją ostrość. Ostrze jest ręcznie szlifowane przez mistrzów nożownictwa pod kątem 15° ± 1 z każdej strony.

Powierzchnia ostrza wykończona została z zastosowaniem unikalnej metody stone-wash z efektownym wzorem burst pattern. To proces obróbki z użyciem ściernych cząstek mineralnych, które nadają mu charakterystyczny matowy, lekko ziarnisty wygląd przypominający naturalny kamień lub postarzone srebro. W rezultacie otrzymujemy ostrze o naturalnej fakturze z drobnymi refleksami, które jest jednocześnie wyjątkowo odporne na zarysowania i ślady palców.

Ciekawostka: jako wiodący innowator w dziedzinie produkcji noży kuchennych XinZuo łączy ze sobą tradycyjne i najnowocześniejsze technologie. Dzięki zastosowanej nowatorskiej metodzie próżniowej obróbki cieplnej noże kuchenne XinZuo charakteryzują się - w porównaniu z nożami powstałymi przy wykorzystaniu standardowej obróbki cieplnej - większą twardością i ostrością, a ponadto dłuższą żywotnością. W połączeniu z tradycyjnym, wieńczącym proces produkcji ręcznym ostrzeniem noży przez mistrzów tego rzemiosła, których przekazywanemu z pokolenia na pokolenie kunsztowi nie może się równać żadna maszyna, skutkuje to tym, że noże kuchenne XinZuo są także wyjątkowo ostre. Noże ostrzone maszynowo nie mają szans na osiągnięcie tego poziomu ostrości.
Rękojeść noża wykonana jest z najwyższej jakości drewna oliwnego z trzema nitami ze stali nierdzewnej oraz konstrukcją full-tang, która zapewnia maksymalną wytrzymałość i idealne wyważenie noża. Drewno oliwne jest ręcznie polerowane w kilku etapach, dzięki czemu zachwyca gładką powierzchnią i naturalnym, przyjemnym w dotyku wykończeniem.

Płynne przejście przy nasadzie ostrza (S-curve design) chroni palce przed przypadkowym kontaktem z krawędzią tnącą i zwiększa komfort pracy nawet podczas długiego użytkowania. Ze względu na naturalny charakter drewna odcień oraz układ słojów w konkretnych egzemplarzach mogą delikatnie różnić się od prezentowanych na zdjęciach.
Kolor i faktura materiału, z którego wykonano rękojeść noża mogą w rzeczywistości wyglądać nieco inaczej niż na zdjęciach ze względu na fakt, że produkowane są one z różnych kawałków drewna, w różnym wieku.
Nóż do mięsa XinZuo Pin X02O 8" jest zapakowany w ekskluzywne pudełko prezentowe wykonane z ekologicznych i nadających się do recyklingu materiałów. Naturalny design opakowania idealnie współgra z oliwkowym drewnem rękojeści i podkreśla autentyczny charakter całej serii Pin X02O. Już samo rozpakowywanie pozwala poczuć wyjątkowość tego produktu.
Nóż w pudełku prezentowym to doskonały, praktyczny i elegancki prezent na wiele okazji, takich jak ślub, urodziny, parapetówkę lub po prostu dla każdego pasjonata gotowania.

| Nóż XinZuo Pin X02O 8" | |
| Marka: | XinZuo |
| Seria: | Pin X02O |
| Typ noża: | Nóż do mięsa |
| Długość ostrza: | 210 mm |
| Wysokość ostrza: | 38 mm |
| Długość rękojeści: | 132 mm |
| Długość całkowita: | 342 mm |
| Grubość: | 2 mm |
| Waga: | 179 g |
| Materiał: |
Stal 10Cr15CoMoV Stal nierdzewna SUS410 |
| Twardość: | 60±2 w skali Rockwella |
| Kąt szlifowania: | 15° ± 1 po obu stronach |
| Rękojeść: | Drewno oliwne |
| Miejsce produkcji: | Yangjiang Chiny |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
| Firma produkcyjna : | Yangjiang XINZUO Industry & Trade Co,. Ltd. |
|---|---|
| Adres : | GongYe Street, QinlinShan Industrial, BeiGuan Town, YangDong District, YangJiang City, GuangDong, China |
| E-mail : | info@xinzuo.cn |