🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
Elegancki nóż Nakiri z serii Ji X08E z 67-warstwowym ostrzem ze stali damasceńskiej, czarną powłoką tytanową (PVD) i czworoboczną rękojeścią z hebanu.
| Kategoria: | Noże Nakiri |
|---|---|
| Gwarancja: | 3 lata |
| EAN: | 7331898643615 |
| Rodzaj stali: | Damasceńska |
| Seria noży: | Ji X08E |
| Typ noża: | Japoński |
| Wielkość ostrza: | 7" |

Nóż Nakiri XinZuo Ji 7" z serii X08E powstał w tradycyjnej chińskiej stolicy noży Yangjiang, w której najwyższej jakości noże powstają już od wieków. Lokalni mistrzowie nożownictwa przekazują sobie tajniki produkcji i obróbki noży z pokolenia na pokolenie. Podczas produkcji prezentowanego noża XinZuo czerpie to, co najlepsze zarówno z nowoczesnych, jak i tradycyjnych metod wyrobu noży. Każdy nóż marki XinZuo jest niepowtarzalny, a to dzięki wieńczącej proces jego powstawania, precyzyjnej ręcznej obróbce.
Seria noży Ji X08E jest ucieleśnieniem mrocznej elegancji – ostrze z głębokim wzorem damasceńskim ukrytym pod czarną powłoką tytanową (PVD) przywodzi na myśl nocne niebo pełne ukrytych detali, które ujawniają się dopiero przy bliższym spojrzeniu. Wyrazista falista faktura przywołuje skojarzenia z siłą i tajemniczością, a dzięki ręcznemu polerowaniu wygląd każdego noża jest niepowtarzalny.
Wyjątkowość serii Ji X08E podkreśla również ręcznie wykończona rękojeść z najwyższej jakości hebanu o klasycznym japońskim kształcie - czworoboku. Naturalna faktura ciemnego drewna doskonale współgra z mroczną estetyką ostrza, tworząc spójną, elegancką całość. Nóż z tej serii leży w dłoni pewnie i naturalnie, jakby został stworzony specjalnie dla ciebie.

Noże Nakiri to noże typu japońskiego. Zostały zaprojektowane specjalnie do krojenia warzyw i ziół. Nóż Nakiri ma bardzo szerokie ostrze z zaokrągloną krawędzią, umożliwiającą wygodne krojenie ruchem kołyszącym. Pokroisz nim i posiekasz nawet twarde warzywa korzeniowe, nie używając przy tym dużej siły fizycznej. Nóż Nakiri poradzi sobie z pokrojeniem warzyw na bardzo cienkie plastry i słupki, znane nam z azjatyckich restauracji. Szerokie ostrze noża Nakiri pozwala na wygodne przenoszenie na niej pokrojonych produktów.

Ten nóż Nakiri został wykonany z najwyższej jakości stali damasceńskiej (Damascus steel), uznawanej za jeden z najlepszych materiałów do produkcji noży. Rdzeń ostrza powstał ze stali 12Cr18MoV (Shanxi) o twardości 60 ± 2 HRC i otaczają go z obu stron 33 warstwy stali martenzytycznej 316L - łącznie 67 warstw stali damasceńskiej. Połączenie wysokogatunkowej stali z tradycyjną techniką wytwarzania gwarantuje długą żywotność noża. Krawędź tnąca jest ręcznie ostrzona pod kątem 15° ± 1° z obu stron, co zapewnia wyjątkowo płynne i precyzyjne krojenie. Odcień wzoru na ostrzu może się różnić, ponieważ każdy nóż jest unikalny dzięki procesowi warstwowego składania stali.


Czarna powłoka tytanowa (PVD) to nie tylko element estetyczny, lecz także zaawansowana technologia fizycznego osadzania z fazy gazowej, podczas którego tytan nanoszony jest na powierzchnię ostrza w komorze próżniowej w postaci niezwykle cienkiej, a zarazem wyjątkowo odpornej warstwy. Efektem jest głęboki, ciemny, lekko vintage’owy wygląd, który podkreśla detale damasceńskiego wzoru i nadaje nożom z serii Ji X08E ich niepowtarzalny charakter
Dodatkowo powłoka tytanowa zmniejsza tarcie podczas krojenia, chroni powierzchnię ostrza przed zużyciem i wydłuża jego żywotność. W przeciwieństwie do standardowych wykończeń, powłoka PVD zachowuje swój wygląd i właściwości przez długi czas.

Rękojeść noża wykonywana jest ręcznie z najwyższej jakości hebanu, zwieńczonego stalową głowicą. Głęboka, ciemna barwa drewna w połączeniu z precyzyjnie polerowanymi detalami tworzy luksusową, wyjątkowo trwałą rękojeść o naturalnych właściwościach antypoślizgowych.
Płynne przejście u nasady ostrza (konstrukcja typu S-curve) zapobiega przypadkowemu kontaktowi palców z krawędzią tnącą, zapewniając pewny i bezpieczny chwyt.
Kolor i faktura materiału, z którego wykonano rękojeść noża mogą w rzeczywistości wyglądać nieco inaczej niż na zdjęciach ze względu na fakt, że produkowane są one z różnych kawałków drewna, w różnym wieku.
Nóż z serii Ji X08E zapakowany jest w eleganckie, czarne pudełko prezentowe, dzięki czemu jego wyjątkowy charakter odczuwalny jest już od momentu rozpakowania. Opakowanie sprawia, że produkt doskonale sprawdzi się jako stylowy i praktyczny prezent na różne okazje - ślub, urodziny, parapetówkę lub dla każdego, kto poważnie podchodzi do gotowania.

| Nóż XinZuo Ji X08E 7" | |
| Marka: | XinZuo |
| Seria: | Ji X08E |
| Typ noża: | Nóż Nakiri |
| Długość ostrza: | 182 mm |
| Wysokość ostrza: | 51 mm |
| Długość rękojeści: | 124 mm |
| Długość całkowita: | 321 mm |
| Grubość: | 2,1 mm |
| Waga: | 204 g |
| Materiał: |
Stal damasceńska 12Cr18MoV (Shanxi) Stal nierdzewna 316L |
| Wykończenie powierzchni: | Czarna powłoka tytanowa (PVD) |
| Twardość: | 60±2 w skali Rockwella |
| Kąt szlifowania: | 15° ± 1 po obu stronach |
| Rękojeść: |
Heban Czarny G10 Stal nierdzewna 430 |
| Miejsce produkcji: | Yangjiang Chiny |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
| Firma produkcyjna : | Yangjiang XINZUO Industry & Trade Co,. Ltd. |
|---|---|
| Adres : | GongYe Street, QinlinShan Industrial, BeiGuan Town, YangDong District, YangJiang City, GuangDong, China |
| E-mail : | info@xinzuo.cn |