🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
Nóż do chleba XinZuo Ji X08C z 53-warstwowym, trójkolorowym ostrzem z miedzi damasceńskiej, rękojeścią z egzotycznego drewna padouk oraz pudełkiem z drewna akacjowego.
| Kategoria: | Noże do chleba |
|---|---|
| Gwarancja: | 3 lata |
| EAN: | 7331898643745 |
| Rodzaj stali: | Damasceńska |
| Seria noży: | Ji X08C |
| Wielkość ostrza: | 8,5" |

Nóż do chleba XinZuo Ji 8,5" z serii X08C powstał w tradycyjnej chińskiej stolicy noży Yangjiang, w której najwyższej jakości noże powstają już od wieków. Lokalni mistrzowie nożownictwa przekazują sobie tajniki produkcji i obróbki noży z pokolenia na pokolenie. Podczas produkcji prezentowanego noża XinZuo czerpie to, co najlepsze zarówno z nowoczesnych, jak i tradycyjnych metod wyrobu noży. Każdy nóż marki XinZuo jest niepowtarzalny, a to dzięki wieńczącej proces jego powstawania, precyzyjnej ręcznej obróbce.
Noże kuchenne z serii Ji X08C już na pierwszy rzut oka wymykają się tradycyjnym wyobrażeniom o nożach ze stali damasceńskiej. Trójkolorowy wzór na ostrzu przywodzi na myśl pofałdowany piasek na dnie płytkiego morza – ciepłe, złote i miedziane smugi przenikają ciemniejszą stal niczym promienie światła przechodzące przez wodę.
Każda warstwa tworzy unikalne, falujące linie, które nigdy nie powtarzają się dokładnie tak samo, dzięki czemu każdy nóż z tej serii opowiada własną, oryginalną historię. Klasyczna japońska czworokątna rękojeść wykonana z egzotycznego drewna padouk, z okuciami z miedzioniklu oraz przekładkami z czarnego G10 zapewnia naturalny, pewny chwyt jakby została wykonana specjalnie dla ciebie. Ciepłe, czerwono-brązowe zabarwienie drewna z wyrazistym usłojeniem doskonale współgra z miedzianym wzorem na ostrzu, tworząc spójną i elegancką całość.

Jest to jeden ze specjalnych noży do pieczywa. Wyróżnia się długim ostrzem z ząbkowaną krawędzią tnącą, ułatwiającą krojenie delikatnego pieczywa bez jego zgniatania, kruszenia czy łamania. Nóż do chleba da sobie radę nawet ze świeżym, chrupiącym pieczywem; nie powinno go zabraknąć w żadnym domu. Nada się do krojenia zarówno chleba, jak i bagietek.

Ten nóż do chleba wykonano z innowacyjnej trójkolorowej stali damasceńskiej z dodatkiem miedzi. Powstaje ona poprzez spiralne nakładanie wokół rdzenia ze stali 12Cr18MoV łącznie 53 warstw stali nierdzewnej 316L, mosiądzu i fioletowej miedzi. Rdzeń osiąga twardość 60 ± 2 HRC i dzięki swojej strukturze zapewnia trwałość, doskonałą ostrość oraz długą żywotność krawędzi tnącej. Odcień wzoru na ostrzach może się różnić, ponieważ każdy egzemplarz ma unikalny rysunek wynikający z procesu nakładania warstw.

Ciekawostka: jako wiodący innowator w dziedzinie produkcji noży kuchennych XinZuo łączy ze sobą tradycyjne i najnowocześniejsze technologie. Dzięki zastosowanej nowatorskiej metodzie próżniowej obróbki cieplnej noże kuchenne XinZuo charakteryzują się - w porównaniu z nożami powstałymi przy wykorzystaniu standardowej obróbki cieplnej - większą twardością i ostrością, a ponadto dłuższą żywotnością. W połączeniu z tradycyjnym, wieńczącym proces produkcji ręcznym ostrzeniem noży przez mistrzów tego rzemiosła, których przekazywanemu z pokolenia na pokolenie kunsztowi nie może się równać żadna maszyna, skutkuje to tym, że noże kuchenne XinZuo są także wyjątkowo ostre. Noże ostrzone maszynowo nie mają szans na osiągnięcie tego poziomu ostrości.

Rękojeść została wykonana ręcznie z wysokogatunkowego drewna padouk – egzotycznego gatunku drewna o wyrazistej, czerwono-brązowej strukturze, unikalnej dla każdego egzemplarza. Metalowe pierścienie z miedzioniklu po obu stronach rękojeści oraz wzmacniające stalowe trzpienie gwarantują trwałe połączenie ostrza z rękojeścią i niezwykłą wytrzymałość noża.
Przekładki z czarnego G10 nadają rękojeści elegancki kontrast, a jednocześnie zwiększają stabilność chwytu podczas krojenia, także mokrą dłonią.


Kolor oraz usłojenie drewna w konkretnych egzemplarzach mogą nieznacznie różnić się od prezentowanych na zdjęciach produktowych.
Tak wyjątkowy nóż zasługuje na coś więcej niż zwykłe kartonowe opakowanie. Dlatego umieszczono go w wysokiej jakości drewnianym pudełku, które podkreśla jego wartość i wynosi opakowanie prezentowe na zupełnie inny poziom.
Wszystko to sprawia, że stanowi idealny i praktyczny prezentem do domu – z okazji ślubu, urodzin, imienin, parapetówki i innych. Wyobraź sobie ten moment, gdy otwierasz drewniane pudełko i znajdujesz w środku wyjątkowy nóż.
Pudełko może służyć także jako estetyczne i bezpieczne rozwiązanie do długoterminowego przechowywania noża.

| Nóż XinZuo Ji X08C 8,5" | |
| Marka: | XinZuo |
| Seria: | Ji X08C |
| Typ noża: | Nóż do chleba |
| Długość ostrza: | 215 mm |
| Wysokość ostrza: | 37 mm |
| Długość rękojeści: | 124 mm |
| Długość całkowita: | 354 mm |
| Grubość: | 2,1 mm |
| Waga: | 166 g |
| Materiał: |
12Cr18MoV Stal nierdzewna 316L |
| Twardość: | 60±2 w skali Rockwella |
| Kąt szlifowania: | 30° |
| Rękojeść: |
Z drewna padouk Czarnego G10 |
| Miejsce produkcji: | Yangjiang Chiny |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
| Firma produkcyjna : | Yangjiang XINZUO Industry & Trade Co,. Ltd. |
|---|---|
| Adres : | GongYe Street, QinlinShan Industrial, BeiGuan Town, YangDong District, YangJiang City, GuangDong, China |
| E-mail : | info@xinzuo.cn |