🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
🔥-15% na wszystko🔥
Kończy się dzisiaj 17. 5.
Z kodem: SMAK15
Darmowa dostawa
Nóż do mięsa Viking HEZHEN Ultimate X10 z 145-warstwowym ostrzem damasceńskim ze stali proszkowej BÖHLER M390, powłoką DLC i rękojeścią z czystego włókna węglowego. Twardość 60±2 HRC.
| Kategoria: | Noże do krojenia mięsa |
|---|---|
| Gwarancja: | 3 lata |
| EAN: | 7331898643936 |
| Rodzaj stali: | Damasceńska |
| Seria noży: | Ultimate X10 |
| Wielkość ostrza: | 7,5" |
| Marka: | HEZHEN |

Nóż do mięsa Viking XinZuo Ultimate 7,5" z serii X10 powstał w tradycyjnej chińskiej stolicy noży Yangjiang, w której najwyższej jakości noże powstają już od wieków. Lokalni mistrzowie nożownictwa przekazują sobie tajniki produkcji i obróbki noży z pokolenia na pokolenie. Prezentowany nóż jest jednym z ekskluzywnych noży XinZuo, które - ze względu na swe unikalne właściwości - zasłużyły sobie na sprzedaż pod własną marką HEZHEN, której nazwa oznacza HE = harmonia oraz ZHEN = doskonały. W wolnym przekładzie można HEZHEN nazwać marką idealnie harmonijnych noży.
Seria Ultimate X10 powstała we współpracy z mistrzami metalurgii z Shanxi. Powłoka DLC na ostrzu układa się w falujący, ciemnosrebrny wzór przypominający powierzchnię wody uchwyconą w ruchu. Za estetyczną doskonałością kryje się rdzeń z austriackiej stali proszkowej BÖHLER M390. Stal M390 należy do światowej czołówki w branży nożowniczej. Wyjątkowość serii podkreśla unikalna rękojeść z włókna węglowego o subtelnym, siatkowym wzorze. Każdy nóż z serii Ultimate X10 dostarczany jest w luksusowym drewnianym pudełku prezentowym.

Nóż do mięsa Viking – inspirowany odwagą i rzemieślniczą precyzją nordyckich wojowników. Wniesie do twojej kuchni wyjątkowe połączenie siły oraz precyzji. Jego wyraziste, masywne ostrze z idealnie naostrzoną krawędzią z łatwością radzi sobie z porcjowaniem dużych kawałków mięsa, krojeniem soczystych steków, a także przygotowywaniem delikatnych plastrów mięsa. Bez niepotrzebnego szarpania czy utraty cennych soków. Dzięki przemyślanemu profilowi ostrza każdy ruch jest naturalny i wymaga minimalnego wysiłku, w związku z czym z łatwością poradzisz sobie nawet z najbardziej wymagającymi kulinarnymi zadaniami. Jeśli szukasz noża, który w kuchni zachwyci nie tylko wydajnością, ale i charakterem, Viking będzie doskonałym wyborem.

Ostrze noża wykonane jest ze 145 warstw stali damasceńskiej z rdzeniem BÖHLER M390, który poddano obróbce cieplnej w próżni oraz obróbce kriogenicznej. Rdzeń ze stali BÖHLER M390 o twardości 60 ± 2 HRC jest z obu stron pokryty 72 warstwami specjalnej stali martenzytycznej 316L.
BÖHLER to synonim najwyższej jakości stali specjalnych już od pokoleń. Tak jak mistrzowie produkcji noży w Yangjiang przekazują sobie z pokolenia na pokolenie tajniki swego rzemiosła, tak BÖHLER w austriackim mieście Linz produkuje najwyższej jakości stal już od ponad stu lat, przenosząc jej jakość na coraz wyższy poziom. Do produkcji stali na ostrza noży HEZHEN BÖHLER wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, zapewniające najwyższą jakość.

Zewnętrzna powłoka DLC chroni ostrze przed korozją, zarysowaniami i działaniem kwasów spożywczych, a jednocześnie zmniejsza tarcie podczas krojenia. Zaokrąglona nasada ostrza oraz płynne przejście do krawędzi tnącej zwiększają bezpieczeństwo pracy, chroniąc palce przed przypadkowym skaleczeniem. Ostrze jest ręcznie szlifowane przez mistrzów nożownictwa pod kątem 15° ± 1 z obu stron, co gwarantuje precyzyjne i czyste cięcie. Odcień wzoru na ostrzu może się nieznacznie różnić od przedstawionego na zdjęciach produktowych, ponieważ każdy nóż jest unikalny dzięki procesowi warstwowego składania stali.


Rękojeść z czystego włókna węglowego z wkładkami Black G10 została poddana kilku rundom ręcznego polerowania. Dzięki ergonomicznemu kształtowi leży naturalnie w dłoni i nie obciąża nadgarstka nawet po wielu godzinach pracy. Dzięki progresywnemu profilowi grzbietu nóż równomiernie rozkłada ciężar na całą dłoń.

Wygląd rękojeści utrzymano w głębokiej czerni z charakterystyczną strukturą włókna węglowego, przywodzącą na myśl fakturę tkaniny. Subtelny romboidalny wzór jest efektem precyzyjnego, zaawansowanego opracowania technologicznego. Srebrne zakończenie z polerowanej stali nierdzewnej tworzy wyrazisty, elegancki kontrast z ciemną rękojeścią.
Każdy nóż z serii Ultimate X10 dostarczany jest w eleganckim pudełku z drewna, wyposażonym w metalowe zamknięcie. W środku nóż spoczywa na czarnej, aksamitnej wyściółce, na której kontrastowo wyróżniają się ciemne ostrze i rękojeść. Otwarcie pudełka przypomina otwarcie gabloty jubilerskiej z luksusowymi zegarkami - cisza, precyzja i natychmiastowe poczucie obcowania z czymś wyjątkowym. Opakowanie nie jest jedynie dodatkiem, lecz integralną częścią doświadczenia, a jednocześnie praktycznym miejscem do bezpiecznego przechowywania noża. Doskonale sprawdzi się zarówno jako eleganckie opakowanie prezentowe, jak i stałe miejsce przechowywania na kuchennym blacie.

| Nóż XinZuo Ultimate X10 7,5" | |
| Marka: | HEZHEN |
| Marka: | XinZuo |
| Seria: | Ultimate X10 |
| Typ noża: | Nóż do mięsa |
| Długość ostrza: | 190 mm |
| Wysokość ostrza: | 41 mm |
| Długość rękojeści: | 141 mm |
| Długość całkowita: | 331 mm |
| Grubość: | 2 mm |
| Waga: | 196 g |
| Materiał: |
BÖHLER M390 Stal nierdzewna 316L |
| Twardość: | 60±2 w skali Rockwella |
| Kąt szlifowania: | 15° ± 1 po obu stronach |
| Rękojeść: | Włókna węglowe |
| Miejsce produkcji: | Yangjiang Chiny |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
| Firma produkcyjna : | Yangjiang XINZUO Industry & Trade Co,. Ltd. |
|---|---|
| Adres : | GongYe Street, QinlinShan Industrial, BeiGuan Town, YangDong District, YangJiang City, GuangDong, China |
| E-mail : | info@xinzuo.cn |